Bachovy esence a jejich pomoc dětem

Bachovy esence pomáhají nejen dospělým, ale i dětem. Vzhledem k tomu, že jsem i speciální pedagog, etoped, výchovný poradce, … dokáži propojit tyto dva podpůrné obory, jak speciálně zaměřený, tak i alternativní.

Dříve jsem pracovala ve výchovném ústavu (10let) s dětmi s poruchami chování, učení, ale i záškoláky, experimentátory s drogami, útěkáři a těmi, co páchaly trestnou činnost. Tyto děti byly z rodin odebrány na základě soudního rozhodnutí po dlouhodobé spolupráci s oddělením péče o dítě. Rodiče měli s dětmi mnohdy velké problémy a často si mysleli, že výchovné zařízení je opravnou na děti. Že je prostě opravíme a oni si je budou moci vzít zpět.

Tomu ale tak není, ani výchovné zařízení ani Bachovy květové esence, neopravují děti.

Bachovy esence pomáhají zvládat situace, se kterými si neví rady a vytvořit objektivní nadhled, přibrzdit roztáčející se vír emocí a tak mít možnost reagovat klidně a bez následků, které nelze vrátit zpět.

Co se mnou rodiče řeší nejčastěji ?

  • adaptaci na nové prostředí – školka, škola, letní tábor,aj. Toto je mnohdy pro citlivější děti velmi náročné období, obzvláště odloučení od matky a nástup do školky.Či změna školního prostředí, přestěhování, kdy přichází dítě i o kamarády a blízké osoby.
  • agresivita vůči sourozenci či ničení věcí
  • nesoustředění ve škole, zapomínání, problémy s učením
  • problémy s komunikací často spojené s nízkým seběvědomím
  • úmrtí v rodině, ať oblíbeného zvířecího miláčka nebo blízké osoby
  • chystaný pobyt v nemocnici a jak jej lépe zvládnout
  • nerespektování autority rodiče

Nebuďte na to sami ;-). Už nemusíte.

Společně se dostaneme k příčině problému a pak jej i vyřešíme.


Ema : „Hezký den, děkuji za Vaší rychlou pomoc, dceři kapky okamžitě pomohly. Přestala plakat a byla schopná se mnou o všem hovořit. Nyní můžeme naší situaci řešit.“ – pozn. po telefonátu ohledně problému měla matka kapičky do hodiny připraveny

Jana : „Jsem velmi ráda, že Vás máme a že na Vás můžeme kdykoliv obrátit, kdykoliv zavolám, jste tu pro mne. Ostatní mi nerozumí, protože moje děti jsou jiné.“ – pozn. paní Jana velmi úžasně pečuje o dvojčata, která přišla o matku a ona se o ně stará společně s jejich otcem. Obě děti jí velmi milují. Ale mnohdy se objevují různé problémy a ne vždy úplně jednoduché. Situace, do kterých se dostávají nejsou běžné a proto si paní Jana zaslouží obdiv a hlavně také podporu.

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře