Jak pracovat s vlastním strachem

Strach je něco, co velmi ovlivňuje náš život. Často ve chvílích, kdy se nám to vůbec nehodí. Doprovází ho různé fyzické projevy, jako např. bušení srdce, hučení v uších, pocit sevření, nedostatek kyslíku, nesoustředěnost, …

Zkuste si nyní udělat prostor pro sebe a vzpomenout si, co cítíte v těle, když zažíváte pocit strachu a kde jej cítíte.

Podívejte se také na to, v které situaci jste tento strach cítili poprvé.

Když se dokážete podívat sami do sebe, do svého nitra, už jste na půli cesty, jak tento strach zpracovat. Co mohu doporučit při zpracování jsou Bachovy esence, které dokážou podpořit a vytvořit nadhled na situaci, ať už se strachy týkají konkrétních věcí, např. z výšek nebo něčeho, co jen matně tušíte, že přijde.

   Můj článek o tom, jak jsem pracovala se svým strachem z výšek naleznete zde :

Jak jsem odstranila svůj strach z výšek

To v čem bych vás chtěla podpořit je, že strachy se dají zpracovat. A je to v životě velmi důležité se jich zbavit, protože s nimi se velmi omezujeme od toho, co nás baví. Nedaří se nám v mnoha momentech vykročit do světa, do života a zůstáváme raději dál jako pozorovatelé.

Když se vám situace, kdy cítíte strach neustále opakují a jsou velmi časté, je třeba s nimi pracovat. Protože snažit se vyhýbat těmto situacím je tolik svazující a úplně zbytečné.

Pokud se vám nedaří zpracovat strach samotným, není třeba se za to stydět a můžete najít někoho, kdo vám s tím pomůže.

Každé „zahození“ strachu, je jako vyhodit cihlu z pomyslného batůžku, který neseme na zádech.

Někdy, když víte, že to potřebujete můžete do toho skočit a skrze situaci, kdy jste ve strachu ho překonat. A když cítíte, že to potřebujete pomalu, jemně zpracovávat, dopřejte si to. Nelámejte to přes koleno. Důležité je, si věřit,že to dokážete a chcete.

Důležitá poznámka na konec je najít ten svůj přístup – co potřebujete pro zpracování strachu, jít pomalu a jemně nebo do toho skočit.

Skrze svojí zkušenost, kdy zvládnete zpracovat (záměrně nepíšu překonat nebo zlomit) jeden strach, přijde i síla v tom pokračovat a odhazovat to, co vás svazuje a bere vám svobodu.

A i to, co dříve vypadalo jako nemožně veliké to překonat, se zmenší a vy nyní už budete mít svůj NÁVOD, jak na to, jak to změnit. Využijte jej a pokračujte dále.

 

 

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře