Jantra podle živlů

Někdo vnímáme jako prostor pro změnu ve svém životě zimní slunovrat, kdy přichází zpět slunce a dny se zase prodlužují s příslibem nových začátků, jiný si skrze Vánoce uvědomuje vše, co v životě a další jako vstup do nového vnímá až přelom roku.

Dáváte si předsevzetí? Další úkoly, které míníte splnit, a když se vám to nepodaří, jste naštvaní a zklamaní?

A co to letos udělat jinak? Už o tom psalo mnoho lidí, ale pro mne je to stále jedno z důležitých témat, které pomáhá našemu vnitřnímu nastavení v životě. Uvědomění si těch zkušeností, které jsme nabrali během roku. Zastavení tady a teď v tomhle čase, v životě. Ponoření se do vlastních hloubek a zodpovězení si na otázku : „Opravdu se cítím dobře tady a teď, kde právě jsem? Kterým směrem chci kráčet dál? Co jsou moje hodnoty a jaké mám vize? Za co jsem vděčný a uvědomuji si to opravdu každý den?“

   Bilancujete na konci roku? Co a jak bylo nebo nebylo? Co jste chtěli udělat a neudělali? Co jste udělali a nechtěli? Na co jste přistoupili a uvnitř sebe jste to tak necítili?

Vyměňte zachmuřenou tvář za úsměv.

   Jak to udělat?

Zaměřte se na pozvání a přijmutí hojnosti do života. Právě teď v tuto chvíli myslím na to, co bych chtěla mít příští rok ve svém životě. Představuji si, s kým se chci setkávat, čemu se chci věnovat, co chci zažít a jakou cestou se dál vydávat.

Již osmým rokem si budu tvořit VISION BOARD neboli JANTRU.

A co si pod tím můžete představit? Je to vlastně taková listina vizí, toho, co ve svém životě v dalším roce chcete.

Udělejte si čas na sebe, vyberte si místo, kde budete mít klid a zamyslete se nad tím, co opravdu chcete. Protože právě to, co si budete vizualizovat, přitáhnete do svého života.

Je to jednoduché ;-), kreativní a zároveň to pomáhá si uvědomit, co do svého života opravdu chcete pustit, co v něm chcete ukotvit a co už tam mít prostě nechcete.

A pak stačí tvořit, najít si fotky, obrázky toho, co ve svém životě chcete. Zaměřte se na všechny důležité oblasti vašeho života – rodinu, přátele, koníčky, finance, zaměstnání, nové vize a cíle,  ale i tělo a péči o něj, aj. Dejte tam vše, co chcete. Ale nezapomeňte na to si rok NEZAHLTIT, dejte si prostor pro odpočinek.

 Tím, že vaší myšlenku, přání i touhu zhmotníte, přitáhnete vše do vašeho života.

Je dobré mít jantru na místě, které máte na očích a můžete ji během dne vidět. Posílit své přání můžete také tím, že se na ní podíváte každý den ráno. Dané obrazy se tak hlouběji dostanou do vaší paměti a přichytí se tam a myšlenky vás budou směřovat k jejich splnění.

Věřte mi, funguje to. STAČÍ TO JEN VYZKOUŠET.

Letos si však dávám na čas… A proč? Právě proto, že jsem si toho přála v roce 2018 mnoho, což sice na obrázku vidět není, ale předtím, než jsem jej začala tvořit, jsem si pečlivě vše vypsala na papír, který jsem časem založila. Až když jsem se k němu dostala, zjistila jsem, proč byl rok 2018 takový fičák. Byl nádherný a úžasný, plný splněných přání, ale…bylo toho moc, zároveň byl velice transformační. Ale toto jsem si vlastně všechno přála.

Takže proto prosím pozor na formulaci vašeho přání.

A také jsem si během těch let uvědomila, že když si něco velmi velmi přeji, ale zároveň se toho bojím, tak se mi to nesplní. 

Protože je třeba pracovat i na tom, co si přejeme, ale zároveň se toho bojíme a to přesně zjistíte, když si budete dělat svou MAPU PŘÁNÍ.

Když se objeví tyto témata, přesně víte, na čem můžete během roku pracovat sama, anebo třeba i s něčí pomocí. A pak už vše půjde jako po másle.

Takže já začínám tady, a protože je pro mě důležitá i barva pozadí a směřování světových stran i živlů, je pro mne důležité nasměrovat svá přání a i přijít na to, jaký tento rok chci mít. Dá se říci, že svou mapu tvořím tak dlouho, dokud necítím, že je hotova. Přidávám postupně přesně tak, jak to cítím.

Důležitá je pro mě vize. Každý potřebujeme jiné věci k tomu, aby se v nás daný celek zakotvil. Někdo potřebujeme barvy, další slova, obrázky s významem nebo vůně, tak aby celek působil na všechny naše smysly. Jak jste již viděli, tak každý rok mám jiný barevný podklad. Pro každého z nás mají i barvy význam, tak si pro sebe vyberte tu, která vás bude v tomto roce, co nejvíce podporovat na vaší cestě.

Dejte si čas zacítit tu prázdnou plochu jako prostor pro tvorbu vašeho roku, vašeho života a jeho směru.

Vyberte si barvu, která vás bude provázet a také si dejte prostor si nacítit tu volnou prázdnou plochu, kdy se vaše kreativita může naplno rozvinout.

DŮLEŽITÉ JE DÁT DO STŘEDU SEBE – SVOU FOTOGRAFII

a pak začněte pracovat s obrázky, které pro vás něco znamenají, s fotografiemi míst, kde chcete v tento rok pobývat. Začněte si připravovat dostatek obrázků, nemusíte ve výsledku použít všechny, ale je dobré si jich připravit dostatek.

To, že si tvoříte jantru na celý rok neznamená, že jí nutně musíte mít během pár hodin hotovou, dejte si čas a prostor třeba i několik dní se na to opravdu nacítit a postupovat krok po kroku.

Můžete pracovat s tím, že si rozdělíte plochu stabilně a to na 4 části, kde doprostřed umístíte sebe a okolo obrázky, které vyjadřují tyto pomyslné nožičky vaší židličky, na které sedíte, všechny je třeba mít v rovnováze, aby se vám nevyklala :

  • vztahy
  • práce
  • seberealizace
  • sny/vize

Anebo můžete tvořit jako já v kruhu tak, aby se dané hodnoty, věci, situace, vztahy …vyvíjely,

Začněte středem, sebou samými. Uvědomte si svůj střed, co cítíte ve svém srdci. Tu touhu a radost z tvoření a zároveň přijmutí zodpovědosti za svůj život. Takže žádné výmluvy, my tvoříme svůj život sami. Zapomeňte na představy ostatních o vašem životě a zaměřte se na sebe, jak to chcete vy.

V části zaměřené na prostor živlu vzduchu můžete dát prostor pro nové myšlenky, nápady, vize, aby k vám chodily s lehkostí. Co chcete, aby vám šlo v životě lehce. Zároveň je tu i prostor pro napojení na své dary, které jste dostaly jako dědictví do svého života. Kreativita, radost, lehkost, sdílení, napojení na druhé. Ale i místo pro to dát prostor sami sobě, aby bylo přicházet nové a nebyl váš celý rok zahlcený podněty. Místo pro seberealizaci, meditaci, odpočinek.

Následuje oheň, který pomáhá v životě rozhořet to, co už prošlo myšlenkami jako vize. Dává prostor tomu jí zapálit, vyživit, aby hořela a rozkvétala. Aby měla v životě své místo a mohla tvořit nové. Může to být i to, co se v letošním roce chcete naučit. Třeba v mé jantře nad textem vidíte, že já tam mám i odpočinek. Protože jsem se chtěla naučit, abych uměla i v době velikého nadšení, kdy planu pro svou vizi umět odpočívat, abych neztratila všechny své síly. Zde můžete dát vše, čemu se chcete otevřít, co chcete podporovat a nově tvořit.

Voda je symbolem pro emoce prožívání, ale také plynutí, výživu. Takže vše, co má ve vašem životě být vyživené a plynout s lehkostí a zároveň k vám připlouvat s lehkostí. Dejte si sem vše, jak se chcete cítit, co chcete prožívat. I tvoření, co vás baví a naplňuje radostí. Vztahy a jak se v nich chcete cítit.

Země pomáhá upevňovat a přinášet hojnost. Zde si můžete dát to, co chcete, aby stabilně fungovalo. Což mohou být, jak finance, rozběhnuté podnikání, tak i vztah. Usazuje, vyživuje, přináší hojnost a důležité je si uvědomovat tu vděčnost, co již v životě máme a proč to v něm chceme mít a upevnit.

Pokud potřebujete jantru ukotvit a vidět každý den, můžete si jí vyfotit do mobilu a mít na ploše tak dlouho, jak budete potřebovat. A zároveň tu svojí vytvořenou dejte na místo, kde jí denně uvidíte.

Nezapomeňte si tam dát opravdu jen to, co si přejete a někdy méně znamená více ;-).

Přeji krásné tvoření vašeho roku 2021.

Jsme tvůrci svého života, ale ne života druhých a tak pokud chcete tvořit třeba rodinnou jantru tak ale všichni společně dohromady.


S živly intenzivně pracuji již několik let, zajímám se o jejich propojení a podporou v našem životě. Aktuálně spolulektoruji seminář zaměřený právě na rituály a živly v rámci Cesty kněžky živlů. S živly se setkáváme nejen v našem okolí, ve světě, v přírodě, ale i v nás samotných.

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře