Sesterství a jeho význam v dnešní době

Co to vlastně je to nyní věčně skloňované slovo sesterství. Ano bratrství známe, víme, co to znamená. Ale co je ukryté za SESTERSTVÍM?

Sesterství je prostě jen tak být v kruhu žen, pokrevních, nepokrevních, kamarádek, prostě blízkých až tak, že cítíme, že jsou naše sestry.

sesterství je i podpora v těch nejsmělejších krocích v našem životě

Je to vzájemná bezpodmínečná láska, kdy jedna druhou respektujeme takové jaké jsme, nepomlouváme a nehaníme, ani neodsuzujeme. Mezi sebou máme pocit bezpečí a nebojíme se sdílet, vyprávět náš příběh a ani si říci o radu. Dokážeme radu i přijmout, být sebekritické a také vyjádřit svůj názor. Komunikovat otevřeně – říci ANO ale i NE. Mít a držet si své hranice i v této blízkosti a mít je tak pružné, jak jen to jen jde. Mezi sebou cítíme podporu a vzájemně si jí dáváme, ale také i o ní i umíme říct. Cítíme se společně svobodné a nemáme žádné masky, protože je mít nemusíme.

Proč by měly ženy bojovat proti sobě? Uvědomme si, že společně toho dokážeme daleko více. Je zbytečné vydávat svou energii na snižování hodnoty druhého, když každá z nás může kvést díky společné podpoře. A stejně tak jako květiny na zahradě, budeme každá jiná, každá jinak voňavá a krásná. A v tom to je. To je to kouzlo. Spolu můžeme být každá originál a věnovat se tomu, co nám jde a baví nás. Protože když se budu snažit být dobrá v tom, co umí ta druhá a fakt mi to nejde a zlobím se na sebe, na ni, na celý svět. Je to k ničemu. A když dělám to, co umím já, u toho rozkvetu a může to být právě to, co druhý neumí, to v čem jsem jedinečná.

Když otevřeme svoje srdce a napojíme se na jiné ženy, přestaneme se srovnávat (KAŽDÁ JSME ORIGINÁL), uvidíme kolik máme darů a v očích sester se bude zrcadlit ten náš dar. A s jejich podporou jej dokážeme pozvednout až ke hvězdám a užívat si jej plnými doušky. Nemusíme být stejné jako ostatní, můžeme být spolu se svými sestrami a každá krásná ve své jinakosti, autenticitě, pravdivosti. Spolu můžeme milovat, tvořit i léčit.

Se sestrami bych vkročila i do největšího pekla a nebála se.

„Sesterstvo je moc.
Sesterstvo je podpora.
Sesterstvo je láska.
Sesterstvo je výživa.
Sesterstvo si vzpomíná.
Sesterstvo se odráží.
Sesterstvo se uzdravuje.
Sesterství je smyslnost.
Sesterstvo je:
Vidím tě, cítím tě, podporuji tě a miluji tě tak, jak miluji sám sebe…

Tvoje zranění jsou moje rány, Tvé sny jsou mé sny, Tvá moc je má moc…

Sesterstvo cítí podporu, slzy a posiluje generace žen, které přišly před námi: My jsme projevem jejich nejhlubších modliteb a snů pro všechny ženy…

Sesterstvo je posvátné volání našich srdcí, našich lůna, země: Pamatuje si naši celistvost, naší sílu, naší moc, která spočívá v tom, se prostě přijmout tak, jak jsme, pro dobro všech žen: minulost, přítomnost, budoucnost.

Sesterstvo je kruh žen: různé odstíny lásky, krve a krásy v různých tvarech ženského ohně a plamenů… každý projev je jedinečný, každé tělo je plné tajemství a pravdy, každá duše je zrcadlem života pro ostatní…

Pravé sesterstvo je jednou ze sil, nejvíce výživné vody, náplně, které znám a věřím každé buňce v mém lůně… pravé sesterstvo je jedním z klíčů k uzdravení se, a tím i k vyléčení světa.“


Mirka : Mé sestry mi udělaly předporodní rituál a později mě podpořily i při porodu. Velmi to pro mne znamenalo a věřím, že nejen lékaři, ale i jejich podpora pomohli mne a mé dceři zachránit život. Děkuji vám drahé sestry.

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře