Strach a naše vnitřní nejistota

Cítit občas strach je zcela naprosto něco přirozeného, je to vlastně nás instinkt k tomu, abychom se zachránili nebo byli ochránění.

Pokud ale strach přestoupí své hranice a začne nás ovládat a omezovat náš každodenní rytmus v životě, je na čase s tím něco udělat.

Strach působí na naše tělo : zvyšuje se tlak, tep, cítíte stažení žaludku, tlak v hlavě, nadměrné pocení, třes, nespavost a objevují se problémy s vnímáním, soustředěním a vyhodnocením reakcí na běžné situace. Mysl bývá paralyzovaná úzkostí, objevuje se roztěkanost, „tunelové vidění“, přestáváte vnímat svoje potřeby.

Někdy správně nasloucháme své intuici, která nám radí např.“Tam nechoď.“ A to strach ale není, je to naslouchání svému vnitřnímu hlasu a intuice nám vždy radí správně.

Prožíváte často obavy nebo strach? Čeho se nejvíce bojíte? Máte strach o sebe nebo spíše o druhé? Bojíte se něčeho konkrétního, např. u zkoušky, při řízení, pavouků,… ? Jak se u vás projevuje ? Co cítíte? Jaké emoce? V jaké intenzitě prožíváte tento strach? Vede vás až k úzkosti ? Kdy jste tento strach prožili poprvé a s jakou situací jej máte spojený?

Zkuste si sami na tyto otázky odpovědět. Odpovědi vám mohou pomoci rozklíčovat to, čemu nerozumíte a děje se ve vašem životě. Můžete si odpovědi zapsat na papír, tento papír můžete spálit, roztrhat a myslet přitom na to, že tento strach ze svého života odstraňujete.

 

Máte strach o sebe, prožíváte hrůzu z konkrétních věcí nebo se vám v hlavě často objevují katastrofické scénáře, které se neustále vkrádají do mysli?

Trápí vás noční můry a děsí jejich obsah?

Prožíváte úzkosti a panické stavy?

Bojíte se toho, že nějakou situaci nezvládnete a proto se jí raději vyhýbáte?

Často prožíváte strach o své blízké a máte nutkavou potřebu je stále kontrolovat?

 

S akutním strachem lze pracovat pomocí dechu, zastavit se, zavřít si oči a zaměřit se na svůj dech. Nadechnout se nosem a uvědomit si, že přijímáte klid do svého těla a při výdechu si uvědomit, že vydechujete ten strach ven.

 

Zde si můžete přečíst můj příběh o mém strachu z výšek : Jak jsem odstranila svůj strach z výšek

Strach se také často může propojovat s vaší sebedůvěrou a pocitem vlastní sebehodnoty. Čím méně sami sobě věříte, tím častěji se objevuje strach z toho, že něco nezvládnete nebo se to bojíte i jen zkusit.

Cítíte, že potřebujete podporu a pomoc při zpracovávání vašich osobních „strachových témat“. Chcete si vytvořit nadhled nad situací a vykročit z ní ven, abyste dokázali zpracovat a opustit to, co vás omezuje. Podívejte se, jak právě v tomto pomáhají Bachovy esence. Ty vám pomohou právě najít nadhled, nalézt vnitřní pohodu a tento strach zpracovat a tím jej odstranit. 

reference : Velmi děkuji za podporu a za to, že jsme měla možnost se svěřit se svým problémem. Účinek kapiček jsem cítila hned během prvních dní. Moje strachy zcela vymizely. A nyní se cítím daleko silnější a rozhodnější. Iva

více referencí naleznete zde : reference

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře