Beltaine – oheň v nás

Beltaine, svátek s hlubokou tradicí. Někdy nazývaný Valpružinou nebo Filipojakubskou nocí. Se slaví z 30.dubna na 1.května, což je zase den, kdy je podle Máchy první máj, ten lásky čas…

Ve všech tradicích je oslavou života, lásky, plodnosti, ale zároveň i spojený s očistou, léčením a novými záměry.

Naše známé zvyky je setkávání se tradičně v každé obci, kde se zapálí velký oheň a „pálí čarodějnice“, často slaměná panna, která je symbolem ukončení zimy, ale zároveň tmy, černé magie, aby došlo k ochraně všech. Nejdůležitějším však pro nás zůstává tradice setkávání se všech rodin a pospolitost, otevření se okolí. Protože zima nás často uzavírala doma.

To, co ale často nevnímáme a automaticky děláme, jsou mnohdy zvyky, které jsou zakořeněnou tradicí a již nedochází k předávání jejich smyslu a legendy. Jako je například skákání přes oheň, který se dříve dělal právě pro očistu, vyléčení neduhů a posílení zdraví. Nebo šlo také o to, si skočit pro to, co v životě chci, čeho chci dosáhnout s uvědoměním, že pro to musím něco udělat, něco nechat za sebou a vykročit do neznáma.

Skákáním přes oheň v páru můžete společně potvrdit svou životní cestu, společně si můžete skočit pro společný záměr (který může být třeba i společné rozhodnutí pro to, aby mohlo dítě vstoupit do vašeho života), který může být změnou anebo naopak posílením stávajícího či utvrzení společné lásky, komunikace, zdravého vztahu, vášně.

Pojďte to proto letos udělat jinak, vědomě, strachy nechte za sebou a vědomě si skočte pro to, co v životě chcete mít.

Nezapomeňte také při zakládání ohně do něj vložit své záměry, spálit to, co chcete pustit, ukončit a nechat odejít a zároveň dát obětinky v podobě květin, větviček, dřívek jako poděkování za splnění vašich přání.

Samozřejmě v případě, že se nebudete účastnit velkého ohně, můžete si ho v menší podobě udělat doma. Nebo si můžete zapálit svíčku a do jejího plamene našeptat vše, co chcete spálit, nechat odejít a tu můžete sfouknout. Poté si zapálit jinou svíčku a do té nahlas říci svoje přání a záměry, tu nechte dohořet. Svíčka, která má napomoci očistě a puštění by měla být v tmavé barvě a druhá podpůrná, uzdravující by měla být v barvě světlé.

Energie tohoto období je nejen ohnivá, ale zároveň zemská, protože přichází i energie Býka, který podporuje růst podnikání, tvorbu finanční stability a zhmotňování vizí. podporuje i tvorbu a budování harmonického domova. Takže pokud se nyní chcete pouštět do nových projektů, můžete je podpořit tím, že zapálíte symbolicky oheň, budete se o něj starat, aby se z plamínku stal silný a vytrvalý oheň. Opět je dobré do něj vložit obětinky a nahlas říci, co je vaším záměrem, jak má vypadat cesta k němu – lehká, jistá,…jak má vypadat výsledek stabilní, trvalý, …

To, co se dělá v době Beltainu jsou zároveň očistné a ozdravné koupele u pramenů, studánek nebo řek. Opět se záměrem, můžete pustit a následně nabít své tělo zdravím, radostí, energií a omlazením. Samozřejmé je opět očistit a uctít místo před tímto rituálem.

Tuto koupel si můžete samozřejmě udělat i doma, smýt ze sebe vše, co chcete pustit, očistit své tělo i mysl a zároveň své tělo dobít energií vody, svobodnou čistou láskyplnou plynoucí. Můžete si nasypat do vany sůl a levandulový olej pro očištění a možnost puštění. Následně po koupeli své tělo opečujte olejem nebo tělovým mlékem. S každým dotekem mu vyjadřujte vděčnost za to, že tu pro vás je, že je zdravé a umožňuje vám žít.

Pokud chcete ve svém životě podpořit lásku nebo posílit rovnováhu mužské a ženské energie, můžete vztyčit májku jako symbol mužského a ozdobit jí mašlemi jako symbol ženského. Co mašle to přání toho, co chcete mít ve svém životě, radost lásku bezpečí zdraví harmonii komunikaci rozkvět stabilitu…

Samozřejmě jedním z nejkrásnějších zvyků je i omlazující láskyplný polibek pod rozkvetlou třešní. Tak na něj nezapomeňte 😉


Jedním z transformačních víkendů se zaměřením na živel ohně je :https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/jsem-ohen/

Kdy se zaměřujeme na práci s naším vnitřním ohněm, pro co „hoříme“, co nás naplňuje a také co potřebujeme v našem životě podpořit, kde nám to flow stagnuje a energie neproudí, tak jak má.

Jsem jednou z lektorek tohoto transformačního výcviku a zde je několik mých zkušeností 

https://silazenskeenergie.cz/jak-jsem-pocitila-ohen-ve-svem-zivote/embed/#?secret=nIACQj7bf9
Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře