Rituály

V životě člověka je někdy chvíle, kdy se mu nedaří vykročit dál a má pocit, že uvízl na místě. V této chvíli je tu pro nás velký pomocník, a to rituál.

Co je to rituál?

Rituál je něco, co nám napomáhá k tomu, abyste se dostali z místa, které vám již v životě nevyhovuje. A cítíte, že je ten pravý čas se vydat dál.

Rituál není něco, čeho byste se měli bát. Je to pomocník a i přesto bývá díky nedostatku informací v této době někdy tabuizován.

Rituál je často používán při změnách v životě. Ve chvílích, kdy přichází přechod do nové situace a zatím se nedaří odpoutat od situace nynější. A to například při změně zaměstnání, ukončení vztahu, svatba, příchod dítěte, úmrtí v rodině, ale také u dětí při nástupu do školky nebo školy, apod.

Na co se rituály zaměřují?

  • na posílení našich přání a rozhodnutí
  • podpoření proměny a změny v našem životě: nový vztah, zaměstnání, bydlení
  • při uzavření vztahů: rozchod, rozvod; rozloučení při odchodu blízké osoby
  • tzv. přechodové: nástup do školky nebo školy, první menstruace, ukončení studia, odstěhování od rodičů, první zaměstnání, svatba (rituál nevěsty, svatební), těhotenství (předporodní) a narození dítěte (poporodní, pojmenování dítěte), přechod, pohřební ad.

Rituál můžeme dělat sami a nebo společně se svými blízkými. Můžete jej dělat pro sebe a nebo i pro druhé. V tom skví jeho kouzlo variability. Nikdy není stejný, vždy je šitý na míru tomu, kdo jej potřebuje. Stačí se jen nacítit a vložit do něj svou intuici a srdce, ty vás povedou.

Často kladené otázky

Může pomoci rituál i mě?

Rituál pomáhá v situacích, kdy je třeba vykročit v životě dál a uzavřít kapitolu života, která již končí. Je to vlastně uctění a poděkování tomu, co již bylo a vykročení na životní cestě dál. Je to ten pravý čas, kdy můžete vyjádřit své emoce, které byly potlačeny nebo skrývány. A nyní je třeba, aby vystoupily na povrch a mohly odejít, aby nezpůsobovaly další skrytá traumata.

Jak rituál probíhá ?

Společně uctíme končící situaci a to, jak jste dokázal vše zvládnout. Pomocí elementů můžeme ukončit tuto kapitolu vašeho života, vyjádřit emoce a vše, co potřebujete pustit ven a již nedržet. Rovněž také můžete vyslovit nahlas obavy z nové situace a tím je rozpustit. Ale i přání a vytvořit si představu toho, jak by nová situace měla vypadat, abyste se v ní cítil dobře.

Co si mám na rituál připravit ?

Důležité je se na rituál vyladit a připravit se na to, co vše potřebuješ nechat odejít a uvolnit se tak, aby mohly všechny emoce odejít. Z praktické stránky je dobré mít pohodlné oblečení. Nachystané také různé předměty, které jsou určitým symbolem, např. fotografie, dárky (např.od osoby, se kterou se chcete rozloučit), ...

Jak dlouho rituál trvá ?

Rituál a jeho příprava trvá okolo 2-3hodin, dle tvé potřeby

Cítím, že mám v sobě uzavřené emoce, které se mi nedaří vyjádřit ani v jiných terapiích. Pomůže mi rituál?

Ano, rituál je přesně pro Vás. Nemusíte je vyjadřovat nahlas, ale pouštět pomalu ze sebe s výdechem. Pokud budete chtít můžete je vyjádřit nahlas nebo pošeptat do zástupného objektu.

Nedaří se mi navázat nový vztah? Dokáže rituál pomoci i mě?

Můžeme se společně podívat na to, co ti brání v nalezení nového partnera. Můžeme společně uzavřít i vztahy, které jsou zdánlivě ukončené, ale ty pro sebe je ještě zcela nemáš uzavřené a blokují ti možnost jít dále. http://zenyzenam.cz/blog/neukoncene-vztahy/

Ráda bych před svatbou měla rituál ukončení svého dívčího života. Existuje takový ?

Ano, toto je velmi krásný rituál, který můžeš sdílet s kamarádkami i ženami z rodiny, které tě na této cestě mohou podpořit. Podpora ženského kruhu je úžasná. Je to nádherná příprava na vykročení do nové životní role, stejně tak jako předporodní rituál.

Zemřel mi otec a nedokážu se s tím vyrovnat ...

Během rituálu mu můžeš poděkovat za vše, co jste společně prožili, za jeho podporu a lásku. Můžeš vyjádřit svou bolest a všechny své emoce. A propustit jeho duši a rozloučit se s ním.

Rituál jako bubák nebo pomocník ?

Propojení sama sebe s tělem, s přírodou, živly, archetypy v sobě. Obnovování spojení sama sebe s vlastní podstatou. Během rituálu se uvolní emoce, pracuje se s tělem a energií. Zpracovávají se traumata, ukončují se vztahy a situace, ze kterých je na čase jít dál. Uctění to, čeho jsme dosáhli nebo to, co jsme prožili.

V životě člověka je někdy chvíle, kdy se mu nedaří vykročit dál a má pocit, že uvízl na místě. V této chvíli je tu pro nás velký pomocník a to rituál.

Rituál je něco, co nám napomáhá k tomu, abyste se dostali z místa, které vám již v životě nevyhovuje. A cítíte, že je ten pravý čas se vydat dál. Rituál není něco, čeho byste se měli bát. Je to pomocník a i přesto bývá díky nedostatku informací v této době někdy tabuizován.

Rituál je často používán při změnách v životě. Ve chvílích, kdy přichází přechod do nové situace a zatím se nedaří odpoutat od situace nynější. A to například při změně zaměstnání, ukončení vztahu, svatba, příchod dítěte, úmrtí v rodině, ale také u dětí při nástupu do školky nebo školy, apod. Když už nevím kudy kam, je tu rituál a ten mi správnou cestu ukáže.

Moc děkuji Mirce,která mě celým rituálem provázela. Postavila pro mě nádherný ženský oltář. Při zahájení rituálu jsem cítila přítomnost všech Bohyň, které Mirka přizvala, jejich energie byla silná a úžasná. Během rituálu jsem mohla opustit vše, co sebou k porodu nepotřebuji a vyslovit svá přání. Mirka byla během rituálu citlivá a empatická. Moc ji děkuji že mě rituálem provedla a určitě bych šla i do jiného rituálu pod jejím vedením. Mirku moc doporučuji její ženská energie je velice silná a kouzelná. Jsem moc vděčná za to že jí znám moc Děkuji za vše.
Míša
Mirka je krasna zena zvutra a zvonku, ktora vyzaruje doveru a odvahu zaroven. Je to pre mna clovek, za ktorym by som sla s akoukolvek otazkou. Je niekto, kto vas neposudzuje, alebo situaciu v ktorej ste, ale dokaze stat pri vas, pocuvat a poradit, ak o to poziadate. Mirka vie toho vela o ritualoch, meditacnych technikach a technikach uctenia. Ako knazka prevadza ritualmi a ako sestra/priatelka je velmi autenticka a inspirativna.
Daniela
Mirka je úžasná bytost a pro rituály je přímo stvořená. Je na první pohled cítit, že tuto činnost má v krvi a jde z ní v naprosté autenticitě. Sama jsem si jí vybrala pro svůj křest a mohu říct, že jsem byla nadmíru spokojená. Mohu jen doporučit.
Lenka
Mirko, děkuji za krásný rituál a dárky. Svíčka je krásná, můj oblíbený motiv odkvetajicich pampelisek a ta modrá barva!!! Ležím v ložnici, dívám se na svíčku a vstrebavam všechny zážitky 🙂. Přeju hezký zbytek dne.
Lucie

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Provedu vás vaším rituálem

  • doba trvání rituálu je většinou 2-3 hodiny, anebo dle individuální potřeby
  • cena je 4.444 Kč
  • k ceně je nutné připočítat i náklady na dopravu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video