Proč mě k sobě zase volá oheň

Je tu jaro, zase se blíží výcvik spojený s přechodem po žhavém uhlí a já jedu letos opět jako jedna z lektorek. Je to něco, co mě osobně dává veliký smysl, mít možnost tvořit tento rituál, důležitý životní mezník. Podporovat na cestě překročení vlastních hranic a limitů, toho, co nám říká společnost a ostatní : „pozor, když vykročíš do neznámého, spálíš se“, „tohle se nedělá“. Je zajímavé slyšet ty příběhy, vidět ty tváře, kde probíhá tolik různých emocí a cítit to napětí, které vede k tomu rozhodnutí vykročit. Jít si za tím svým, za tím, co je moje, přijmout svoji vnitřní sílu. Přijmout to, že věci, které se v životě zdají být zdánlivě nemožné, jsou možné. Najít si to, čeho se sama uvnitř sebe bojím, co je ta moje hranice, kterou se bojím překročit. Ale i přijmout to, že sny, které sním, je možné splnit.

Sama cítím, jak mě oheň k sobě volá, jak mě vábí a jak ke mě po zimě spolu s jarem přichází nové nápady a s nimi i nové začátky. Slyším jeho praskání a cítím jeho vůni. Jeho energie přichází ke mě, rozhořívá se a naplňuje moje srdce a duši. Jak pomalu, jemně přichází a já si uvědomuji, jak je pro mě důležité s ním umět pracovat. Umět jej vyživovat tak, aby nevyprchal, ale zároveň mu nedávat úplně vše, aby nesebral víc energie, než kterou sám dává.

Blíží se čas ohně Vesna už je tu, matka Země začíná ukazovat svojí lásku a podporu svými květy a zelení. Jaro, nový život, nové začátky, dokončení změn v našich životech. To, co Morana semlela a sebrala, už nám nepatří. A je to právě to, co už ve svém životě nepotřebujeme a jde se nám bez toho lehčeji. I když jsme se s tím tak těžko loučili.

K Vesně a jaru patří oheň, láska matky Země a její magma, které ohřívá zevnitř zemi. K tomu patří i moje otázka:

  • Jak to máte vy se svým vnitřním ohněm?
  • Co je potřeba ve vašem životě zapálit?
  • Co je naopak potřeba ve vašem životě zažehnout?

Představte si v sobě uvnitř pánve vyhořelý kotlík, pod který přidáte dřevo a škrtnete sirkou. Nejdřív je ohýnek malý, je potřeba mu pomoci, zafoukat do něj. Ohýnek se pomalu rozrůstá a uvnitř kotlíku se rozehřívá voda. Uvědomte si, jak vás oheň uvnitř pánve rozehřívá, podporuje to, co není vyživenéZamyslete se, co do vody chcete přidat, co potřebujete ve svém životě podpořit. Může to být radost, láska, cokoliv, co cítíte, že vám chybí. Nadechněte se a zaciťte tu vůni, která přichází spolu s tím, jak se vše v kotlíku vaří. Uvědomte si, jak prochází do celého těla a naplňuje vás.

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře