Živel VODY

Voda v mém životě

Mnohdy si neuvědomujeme, jak hlubokou moudrost voda přináší do našich životů. Jak dokáže měnit svůj vzorec s ohledem na okolí. Jak se dokáže vytvarovat v korytech řek, ale i v naší sklence. Je v ní jemnost a zároveň obrovská síla, díky níž překonává neskutečné překážky.

To, že vodu potřebujeme během každého dne, si uvědomujeme často až ve chvílích, kdy jí je nedostatek. Její sílu si naopak uvědomujeme v momentech, kdy je jí moc. Voda symbolizuje naše emoce. Živlem vody své emoce čistíme, léčíme a vyživujeme. Stačí si představit všechny ty zatuhliny a zamrzliny v našich tělech, kdy jsme něco pomyslně spolknuli a nebránili se. Kdy jsme cítili strach a ztrnuli ve svém těle, abychom přežili. Toto všechno voda dokáže uvolnit, nechat rozplynout a odejít. Stačí si jen představit, jak se do vody ponoříme a necháme se kolébat vlnami. Její jemná náruč nás objímá, jsme tak uvolněni, že se můžeme pomyslně rozplynout. Tak stejně se v ní roplynou i bolesti, se kterými k ní přicházíme.

Voda v našem životě znamená mnoho. Minimálně polovinu našeho těla tvoří voda. Používáme ji během každého dne nesčetněkrát, nemůžeme bez ní žít. Je obrovským darem, se kterým musíme nakládat s úctou a pečovat o něj. Nejen brát, ale i pečovat, očišťovat místa, kde se vyskytuje, neplýtvat s ní a vážit si jí. Stačí se rozhlédnout při procházce v přírodě a posbírat povalující se odpadky, které často brání průtoku vody nebo ji znečišťují. Můžeme tím vodu ozdravit, očistit a znovu obnovit její remízky a toky. Napojit se na přírodu a její potřeby. Je důležité budovat a zachovávat mokřady a jezírka, namísto nových bytových zástaveb. Je důležité přestat jen brát, ale zároveň přírodě i to, co nám dává zase vracet. Pokud se ze svých chyb nepoučíme, voda nás na to upozorní svým osobitým způsobem, prostřednictvím zvedání hladin řek a povodní.

Tak jak pečujeme o vodu ve svém okolí, je třeba pečovat i o své emoce. Proč jsou zakalené a nejasné? Když si představíme tok řeky, může být v některých místech neprůchodný, zakalený nebo třeba i vyschlý. Co mu chybí? Co je potřeba udělat, aby mohl znovu proudit a vyživovat okolí? Proč je přeplněný, že přetéká přes své břehy a ničí okolí? Zkuste se napojit na své tělo, projít jej myslí, pomyslně jej naskenovat a uvědomit si, ve kterých místech cítíte diskomfort, ztuhlost nebo dokonce bolest? Zaměřte se přesně na toto místo a komunikujte s ním. Co potřebuje pro uvolnění, co bylo tím spouštěčem. Můžete se do něj nadechnout, představit si jej jako poupě růže. Dopřejte mu výživu, pokropte jej pár kapkami vody. Za chviličku ucítíte, jak se vyživí, uvolní a otevře svůj květ.

Vodní rituály jsou často zaměřené na očistu a výživu

Jak můžeme použít vodu k jednoduchým každodenním rituálům, které nám pomohou se lehce zbavit toho, co jsme si za celý den na sebe nanesli?

Při práci s živlem je důležité s pokorou požádat element, aby napomohl našemu záměru a na závěr mu s hlubokou vděčností a láskou v srdci poděkovat. Zároveň je důležité dělat celý rituál vědomě s napojením na intuici, srdce a své tělo.

Jedním z každoděnních rituálů může být vědomé pití vody. Při pití si vědomě říci, co chceme do našeho života přinést, co chceme v našem těle a i v našem životě vyživit.

Při každé koupeli se můžeme zaměřit na to, co je třeba pustit a s každou kapičkou, která se dotkne našeho těla pouštět a omývat vše, co nás tíží. Všechna nevyřčená slova, bolesti a trápení. Nechat uvolnit celé tělo i mysl a jen pouštět a nechávat odejít. Při koupeli můžeme použít peeling, skrze něj necháme odejít vše nepotřebné. Pro očistu se můžeme vykoupat ve vodě se solí a bylinkami či olejem. Důležité je také následné opečování a vyživéní celého těla pomocí tělového mléka či oleje.

I při péči o vlasy můžete smývat vše, co naše pomyslné anténky do našeho těla a mysli přinesly. Mnohdy to může být i energie, která ani není naše. Při následném rozčesávání vlasů z nich vše staré a zatěžující vyčesáním odstraníme. Následně si se záměrem můžete zaplést cop a vložit do něj vše, co do života chcete, vytvořit mu jasnou strukturu a hranice.

Každodenních vodních rituálů je mnoho. Můžete připravovat jídlo pro sebe a své blízké se záměrem, co chcete vyživit. Při praní si zvolit, co za energii si chcete obléknout, nebo jaký ochranný obal si chcete nasadit. A mnoho a mnoho dalších.

Rituálů je velké množství, jedny z velmi silných jsou například rituál na úplněk, novoluní nebo letní slunovrat.

Voda a její transformační síla

V našem výcviku, který je právě zaměřený na rituály a práci s živly je důležité NACÍTĚNÍ a PROPOJENÍ s živlem vody. Je to prostor, kde se můžete napojit na své emoce, které jste již dlouho skrývali, měli jste pocit, že tohle přeci cítit nemám, mám být ta „hodná holka“. Skrze rituály a meditace se naučíme pracovat s tím, jak nechat své emoce volně plynout, aniž bychom je zavírali nebo je naopak nechali vybuchovat směrem dovnitř nebo naopak ven. Naučíte se pracovat i s těmi, které jsou již dlouho ukryté.

VODA je také spojená se střepy, s pomyslnou řekou toho, co nás zraňuje a může ochromit, stejně tak jako naše emoce, když jim nevěnujeme pozornost.

Když se podíváme na to, co se v nás skrývá, co ukrýváme před ostatními a často i sami před sebou, teprve tehdy se naučíme v životě plynout. Co schovávám? Sama sebe? To jaká jsem nebo to, co si v životě přeji?

Pojďme přijmout to, jaké jsme a co cítíme. Buďme autentické a celistvé. Propojme svou mysl, intuici, srdce a tělo v jednu harmonii, abychom mohly být zdravé a v pozitivní energii.

Nechme se provést na cestě za svou hlubokou transformací, dovolme si přijmout tu podporu a naučit se lehce plynout ve svém životě. Otevřme své srdce a buďme samy sebou.

Buďme královnou svého života. Kreativní, moudrou, láskyplnou ženou. Dovolme si zářit ve své síle a energii. Dovolme si být opravdovou královnou, která umí přijmout ocenění a své dary. Buďme ženou, která se nebojí ukázat světu taková, jaká je.

Odevzdejme se životu a dovolme si plynout ve své kráse a volnosti bez omezení a v plné svobodě.

Jsem jednou z lektorek tohoto výcviku a velmi se těším na naše setkání, společné tvoření rituálů, očištění a léčení všeho, co je v našich životech potřeba vyléčit a zároveň na vykročení do řeky střepů. Slyším, jak zase křupou, jak praskají všechna omezení v životě pod každým dalším krokem. Těším se na napětí před prvním krůčkem a na zářivé oči po tom, až usedneš na svůj trůn. S hlubokou vděčností děkuji, že mohu být přítomna celému tomu procesu. Celému víkendu, který je hluboce léčivý a transformační.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Více o výcviku Jsem VODA naleznete zde: https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/jsem-voda/

Více o celém cyklu se dozvíte zde: https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře