Jak prožít narozeniny jinak? Narozeninový rituál

narozeniny

Také rekapitulujete, bilancujete v měsíci, kdy máte narozeniny?

O čem jste snili před lety, vloni,…? Co jste si splnili, co předčilo vaše očekávání a co naopak jste získali a zjistili, že to vlastně úplně není to vaše, nebo to nesplnilo vaši představu?

Co je to, co chcete nyní a vnímáte, že je to základní potřeba…? Třeba být šťastný a přemýšlíte nad tím, co to pro vás znamená. Co byly vaše hodnoty dříve a jak se vybrousily do toho, co vás vyjadřuje nyní?

Co pro vás znamená aktivita? Co je to, pro co byste vstali o půlnoci, nebo co je to, pro co se vám už ráno ani vstát nechce. Co mělo význam a co jej naopak již nemá?

Kdo jsem byl a kdo jsem nyní? Co umím, co jsem vytvořil? Co jsem ztratil? U čeho nevím, jak na to?

Kdo je se mnou a kdo již se mnou není? Koho jsem ztratil a přitom mne tolik obohatil. Kdo mě provází a kdo inspiruje? Kdo mě podporuje? Kdo věří tomu, že to dokážu? A věřím tomu i já sám?

Díky čemu jsem vděčný a zářivý? Co a koho miluji? Čemu věřím? Jaké jsou mé síly, dovednosti a znalosti? Ukazuji se světu ve své síle i ve své zranitelnosti?

Žiji své dary, vděčnost, lásku, sám sebe. Prostě jsem…tady a teď, takový jaký jsem.

Narozeniny jsou skvělou příležitostí k tomu, jak uctít svůj život a oslavit vstup do dalšího roku.

Již jsem psala, že čas před narozeninami je pro mě často více věnovaný bilancování než poslední den v kalendářním roce. Je důležité si uvědomit, co se podařilo, co jsme v předešlém roce zažili, co naučili a k jakému sebepoznání nás nabyté zkušenosti dovedly. Můžeme poděkovat všem, kdo s námi ten rok prožili, a říci jim, co pro nás znamenají. Zároveň i navnímat to, co cítíme, že již nechceme nést dál, a to vědomě uzavřít. Týká se to nejen přejatých přesvědčení, ale i slibů, předsevzetí, kterými jste se mohli spoutat jako okovy.

Dejte si i prostor pro sebe, pro péči. Dopřejte si masáž, kadeřníka, vířivku, saunu, dobrý oběd, kávu, prostě to, co vám dělá dobře. A splňte si nějaký svůj sen.

Já jsem si letos například splnila svůj dětský sen – pomáhat zraněným zvířatům. A proto mohu jeden den pracovat v záchranné stanici Huslík, kam velmi často chodíme s mojí dcerou. Každý rok podpoříme nějaký projekt darem jako např. vysazením stromů, zakoupením části pozemků na založení mokřad, adopcí lišky nebo naplněním misek zvířátkům. Také jsem přispěla na Nadační fond Propolis 33, který pomáhá a podporuje ženy a projekty s nimi spojené.

Pokud si na konci roku netvoříte Vision Board, jantru přání nebo mapu snů, můžete nyní. Vetkněte do ní vše, co si přejete v dalším životním roce prožívat, mít, tvořit a zhmotnit, ale také rozvíjet, udržet a žít.

Jak vytvořit jantru podle živlů najdete zde : https://vokounova-krepcikova.cz/jantra-podle-zivlu/

Narozeninový rituál

Krásné je také si nechat vytvořit narozeninový rituál od někoho blízkého, ceremonialistky, ale udělat si ho můžete také sami.

Na začátku dáme prostor poděkování svým předkům za dar života, za to, že šli svou cestou kupředu a jejich smyslem bylo zlepšit naši cestu, poděkovat jim za dary, co nám dali, za zkušenosti, co nám předali. Za krev, ze které jsme se zrodili a která nám koluje v žilách plná odvahy a předaných vloh. Za výchovu a možnosti, které díky nim v životě máme.

Dále pak můžeme zmínit vše, co jsme v loňském roce prožili, všechny zkušenosti a to, čeho jsme nabyli, co jsme si uvědomili, co dokázali a čemu jsme vděční.

Pokud je něco, co potřebujeme pustit, očistit ze sebe, je dobré použít bílou šalvěj a nechat si očistit celé tělo jejím posvátným kouřem.

Pro nové začátky si zapalte svíčku jako symbol nového roku, rozhoření všech snů, vizí a tužeb, můžete je do svíčky našeptat, ale daleko lepší je je říci nahlas, aby je slyšel i svět sám a mohly přijít k vám a splnit se.

Do poháru s vodou můžete našeptat to, jak se v dalším životním roce chcete cítit, co chcete prožívat a v jaké podobě. Část můžete vypít a část věnovat Matce Zemi, aby vaše přání zhmotnila, a také jako obětinku.

Poslední částí rituálu je předávání dárků, péče o tělo jako například masáž, malování henou, zaplétání vlasů, apod. Ale také vyprávění společných zážitků, tvoření společných plánů a také hostina.

Přeji do nového životního roku, ať se vše daří v lehkosti a vše se plní v té nejlepší formě.

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře