Téma sebelásky se pomalu, ale jistě přestává být společenským TABU. Dřívější doba na sebelásku poukazovala s nevědomými představami o tom, co to vlastně je sebeláska, zaměňovala jí se sobectvím.
Sebeláska je ale pravým opakem. Je to vědomé a upřímné jednání bez nasazených masek směrem k ostatním a zároveň i sama k sobě.
Sebeláska znamená pohlížet sama na sebe s láskyplným pohledem a porozuměním. Vnímat své prožitky, touhy, sny, přání, situace, ve kterých se nacházíme jako podstatné. Mnohdy totiž sami sebe dáváme na poslední místo, čekáme, až na nás vybyde čas, až bude prostor, až se něco změní, ale… my jsme tvůrci našeho života a to, jestli prožíváme radost, lásku a naplnění nezávisí na nikom jiném (na tom, jestli nás miluje, na tom, jestli jsme pro něj dost dobří, na tom, co všechno na sobě změnit, abychom byli perfektní podle někoho jiného,…), ALE NA NÁS SAMOTNÝCH.
Mnohdy bývá kořen nelásky sama k sobě v dětství. Možná právě tam jste se naučili čekat až pozornost dostane mladší sourozenec nebo jste měli rodiče zaměřené na výkon (když budeš mít samé jedničky, tak potom…si tě všimneme, budeš skvělý, dostaneš dárek,…) nebo měli rodiče mnoho svých problémů a topili se v nich tolik, že si nenašli čas na obejmutí, když jste jej právě potřebovali.
A tak jestli je právě toto téma vaše, doporučuji si jako průvodce k němu vzít knihu Lucie, shlédnout její videa a třeba najít i někoho, kdo vás tímto provede osobně. Není třeba být na to sám.
Když se v životě necítíte naplnění, chybí vám radost nebo vize, přišla krize, je dobré se zastavit, uvědomit si, co pro to mohu udělat? Kde a kdy jsem ztratil radost a lehkost?
Co říká o knize Lucie?
Kniha o sebeúctě, respektu a sebelásce – proč jsme o ně přišli, a jak je získat zpět.
230 stran psychologie, selského rozumu, mystiky a osobního sdílení
15 praktických cvičení a 10 meditací
k rozvoji sebelásky v běžném životě.