Jak pomáhají Bachovy esence – příběh Eliška

Eliška je milá dívka, která nemá mnoho přátel, přestože je velice obětavá a snaží se každému pomoci. Dá se říci, že je obětavá ale až příliš.

Vlastně se jí stává, že každý její pomoci využije, ale přátelství s ní nenavazuje. Sama tolik touží po blízkosti, po přátelství, po ocenění tak, že některé činnosti dělá za ostatní automaticky. Myslí si, že díky tomu získá nějaký blízký vztah. Ale toho po čem touží nedosahuje. Dělá toho tolik, že je unavená, následně dělá často chyby a působí zmateně.

Když se pro něco rozhoduje, ptá se ostatních na názory a dle jejich odpovědí svůj názor neustále mění. Sama se neumí rozhodnout. Je schopná říci svůj názor a pokud má někdo jiný, ihned ten svůj podle něho změnit. Mnohdy nemá odvahu říci své stanovisko, když se na něj druhý ptá, protože jí příliš záleží na tom, aby odpověděla správně.

Více než svým žije životem druhých, jsou pro ní na prvním místě. Neustále vypráví zážitky ostatních, sama je uzavřená, bojí se o sobě něco více říct, aby to pro ostatní nevyznělo špatně.

Necítí se mnohdy dobře, je plačtivá, smutná, vnitřně se uzavírá, ale na druhou stranu se více snaží někoho získat jako přítele. Tím působí na ostatní neuatenticky a nerozumí jejímu chování. O co víc je Eliška k sobě nepouští blíž a snaží se vytvořit pro ně „ideální masku“. O to více se cítí osamělá.

Je to začarovaný kruh.

Na naší schůzce jsme se zaměřily na zmapování jejích potřeb, během toho jsme zjistily, že potřebuje posílit sebedůvěru (hodnotí sama sebe podle vykonaných činností = kořen v dětství vzorec z rodiny = ocenění a projevy lásky za výkon), posílit schopnost otevřenosti a komunikace, odvahu se prosadit, věřit tomu, co sama cítí a jednat sama za sebe.

Během schůzky došla Eliška k mnoha sebe-uvědoměním. Nemá smysl zacházet příliš do podrobností, přeci jen je necháme pro její soukromí.

Díky odkrytí problémů a přejatých vzorců chování, si uvědomila své aktuální potřeby a také to, co jí akutně tíží a na čem chce zapracovat:

-odkrytí a zpracování vzorců z rodiny, které zatěžují

-„aby mě měl někdo rád, musím pro něj něco udělat“ také vzorec

– posílení sebevědomí

– začít žít svůj vlastní život, ne život ostatních

  1. začít naslouchat sama sobě, svým potřebám, přáním, vizím,..
  2. otevřeně komunikovat a prosazovat se

Na podporu zpracování těchto výzev ke změně, jsem uvedla několik meditací, různých tipů a připravila Bachovy květové esence na míru. Eliška v nich dostala psychickou a fyzickou podporu ve vlastní sílu, aktivitu, udržení rozhodnutí změnit svůj život.

A na čem jsme pracovaly dále se dozvíte třeba někdy jindy 😉.

Eliška se díky podpoře Bachovými esencemi a svému rozhodnutí, začala lépe komunikovat, nebála se vyjádřit svůj názor a potřeby, tím se stala pro své okolí čitelnější a více s ní komunikovalo. To Elišce začalo naplňovat její potřebu cítit s někým bližší vztah. Při zpracování vzorců z rodiny, esence podpořily udržení vlastních hranic (pomáhání ostatním se již neměnilo ve „sloužení“).

Eliška nacházela náplň volného času, začala se věnovat tomu, co jí baví a přestala se úzkostně bránit tomu jít někam sama a nalezla tak nové aktivity ve skupině – cvičení, plavání, keramika a zde postupně i několik lidí, se kterými si rozumí.

 

Jméno bylo změněno, Eliška souhlasila se zveřejněním svého příběhu


více o Bachových esencích naleznete zde :

http://vokounova-krepcikova.cz/individualni-terapie/

http://vokounova-krepcikova.cz/category/jak-pomahaji-bachovy-esence/

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře