Co pro mě znamená rituál? Rituál jako bubák nebo pomocník ?

   Propojení sama sebe s tělem, s přírodou, živly, archetypy v sobě. Obnovování spojení sama sebe s vlastní podstatou. Během rituálu se uvolní emoce, pracuje se s tělem a energií. Zpracovávají se traumata, ukončují se vztahy a situace, ze kterých je na čase jít dál. Uctění to, čeho jsme dosáhli nebo to, co jsme prožili.

   V životě člověka je někdy chvíle, kdy se mu nedaří vykročit dál a má pocit, že uvízl na místě. V této chvíli je tu pro nás velký pomocník a to rituál.

   Rituál je něco, co nám napomáhá k tomu, abyste se dostali z místa, které vám již v životě nevyhovuje. A cítíte, že je ten pravý čas se vydat dál. Rituál není něco, čeho byste se měli bát. Je to pomocník a i přesto bývá díky nedostatku informací v této době někdy tabuizován. Rituál je často používán při změnách v životě. Ve chvílích, kdy přichází přechod do nové situace a zatím se nedaří odpoutat od situace nynější. A to například při změně zaměstnání, ukončení vztahu, svatba, příchod dítěte, úmrtí v rodině, ale také u dětí při nástupu do školky nebo školy, apod.

Když už nevím kudy kam, je tu rituál a ten mi správnou cestu ukáže

 

Na co se rituály zaměřují :

– na posílení našich přání a rozhodnutí

– podpoření proměny a změny v našem životě : nový vztah, zaměstnání, bydlení

– při uzavření vztahů – rozchod, rozvod; rozloučení při odchodu blízké osoby

– tzv. přechodové : nástup do školky nebo školy, první menstruace, ukončení studia, odstěhování od rodičů, první zaměstnání, svatba, těhotenství a narození dítěte, přechod

   S rituálem můžeme oslavit proměny přírody – příchod jara, plnost léta, plodnost podzimu a odpočinek v zimě; ale i proměny našeho těla – narození, dospívání (menstruace, poluce, první milování), těhotenství, porod, přechod.

   Rituál můžeme dělat sami a nebo společně se svými blízkými. Můžete jej dělat pro sebe a nebo i pro druhé. V tom skví jeho kouzlo variability. Nikdy není stejný, vždy je šitý na míru tomu, kdo jej potřebuje. Stačí se jen nacítit a vložit do něj svou intuici a srdce, ty vás povedou.

   Již od roku 2014 slavím v Maitrei keltské svátky, mým prvním bylo Yule (Čas zimního slunovratu je časem plný kouzel, tajemství, rozjímání a vlastního znovuzrození. Je to doba, kdy se přání začínají zhmotňovat, kdy nacházíme vše, co hledáme a potřebujeme najít a to právě tehdy, když necháme odejít to staré.) Tento ženský kruh nyní vede Petra Cihlářová. Zaměřuje se na oslavu svátků, ženství, ženskou pospolitost.

   Ženské kruhy poskytují bezpečí a otevřenost. Zaměřují se na podporu tvořivosti, péči o tělo i duši a sesterství. Ženy mohou opět rozdmýchat energii své ženskosti. Často vyjadřují potřebu znovunalezení právě své ženskosti. Mnohdy se pohybují v mužském kolektivu, který je zaměřený na výkon a potlačující intuici. Cítí se tam být ztracené a tak kapku jiné. Ano, opravdu nejsou muži. A právě v tuto chvíli přichází ten pravý čas na ženský kruh a otevření té tajemné truhličky, kde je jejich vnitřní žena ukryta, v podpůrném prostoru plného bezpečí a otevřenosti. Během těchto setkání navazují nové vztahy, přátelství, nacházejí podporu a možnost otevřeně vyjádřit své emoce.

   Já sama dělám rituály pro sebe, ale i pro své blízké. Mají pro mě hluboký smysl a význam. Provázím tak ostatní k jejich změně a mohu je tak podpořit při jejich prvních nejistých krůčcích.

   Nedávno jsem dělala předporodní rituál. Bylo kouzelné podpořit ženu na cestě její proměnou, kdy se blíží porod a s ním přichází mnoho emocí, obav, ale i radostí. Kdy se z ženy stává matka, která se chystá na svou transformaci, jež přichází skrze porod.

A takový měl rituál ohlas : Moc děkuji Mirce,která mě celým rituálem provázela. Postavila pro mě nádherný ženský oltář. Při zahájení rituálu jsem cítila přítomnost všech Bohyň, které Mirka přizvala, jejich energie byla silná a úžasná. Během rituálu jsem mohla opustit vše, co sebou k porodu nepotřebuji a vyslovit svá přání. Mirka byla během rituálu citlivá a empatická. Moc ji děkuji že mě rituálem provedla a určitě bych šla i do jiného rituálu pod jejím vedením. Mirku moc doporučuji její ženská energie je velice silná a kouzelná. Jsem moc vděčná za to že jí znám moc Děkuji za vše.

Vokounová Krepčíková Miroslava
Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože jsem expert a vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí. Můj příběh si přečtěte tady :
Komentáře